FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON

Ana Sayfa > Hizmetlerimiz

FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON


Felç  genellikle ileri ve orta yaşlarda görülen bir hastalıktır. Diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastaları problemi olanlar, günlük yaşamında çok az hareket eden kişiler inme hastalığına yakalanma riskine çok yakındırlar. Felç tedavisi mutlaka hekim kontrolünde tedavi edilmeye çalışılmalıdır.

 

İnme tedavisinin amacı hastanın günlük yaşamını etkileyen eksikliklerini tuvalete gitme, su içme, yemek yeme gibi kaybettiği yaşamsalar fonksiyonlarını yeniden kazanmaya  yöneliktir. 

Felçli hasta tedavisinde özel programlar uygulanmaktadır. Felç geçirmiş hastanın yattığı yatağından, yediği yemeğe kadar dikkat edilmelidir. Hasta ile yeni doğmuş bir bebek gibi ilgilenmek gerekmektedir. Düzenli hekim, hemşire kontrolünde olmadır. Deva Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde inme tedavisi alan misafirlerimiz 24 saat alanında uzman hemşireler ile gerekli tıbbi takibi yapılmaktadır..

 

İnme rehabilitasyonun amacı, hastanın yeniden yürüyebilmesi, günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, el ya da ayağında kaynaklanan felçli durumunun giderilmesidir.  Hastalara günlük egzersizler düzenli bir şekilde yaptırılarak sağlığına kavuşması amaçlanmaktadır.

 

Genel fizyoterapi: Felç, İnme, Eklem hastalıkları, Kalça kırığı, kalça ve diz protezi, bel fıtığı ve yaşlılığın sebep olduğu güç kaybı, dengesizlik, eklem hareket kısıtlılığı ve kronik ağrı gibi şikayetlerde evde fizik tedavi hizmetlerimiz etkin bir şekilde hastaların iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır. Alzheimer, Demans gibi bazı özel hastalıklarda ihtiyaç duyulan fizik tedavi hizmetinin Deva Huzurevleri ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde verilmektedir