FELÇLİ HASTA BAKIMI

Ana Sayfa > Hizmetlerimiz

FELÇLİ HASTA BAKIMI

Yaşlı bakım merkezimizde Hastane bakımı tamamlanmış ama evde bakılamayan felçli ve yatağa bağımlı yaşlılar için özel bakım hizmeti verilmektedir.

Felçli hasta bakımı sabır, özen, bilgi ve güç isteyen bir iştir. 

 

Felçli Hasta Bakımı Hastalar bu kurumda iş bilir uzman kişiler tarafından ele alacağından, iyileşme süreci hızlanacak ve hasta daha çabuk ayağa kalkacaktır. Bu aşamada son derece profesyonel bir ekiple hastalarınız için yol kat eden Nezih Bakım hizmetlerini önerebilir ve hastalarınız kısa vadede gelebileceği en iyi noktaya geleceğinden emin olabilirsiniz. Felçli hastalar, vücudundaki inme oranına göre değerlendirilir ve bu doğrultuda bir bakım programı hazırlanarak hasta için faydalı egzersizler hazırlanır. Her gün düzenli olarak yapılan egzersiz sonucunda hasta gün be gün ilerleme kayıt eder ve bu hem sağlık personelini hem de hasta yakınını son derece mutlu eden bir sonuçtur. Kurumun üstlendiği Felçli Hasta Bakımı, bu konu üzerinde özel yetiştirilmiş sağlık personelleri tarafından ele alınır ve hastanın verdiği her tepkinin ne anlama geldiği hasta bakıcı tarafından anlaşılır. Dolayısıyla bu sayede hasta ve bakıcı arasında güçlü bir bağ oluşup, hastanın yaşama istediği desteklenmiş olur. Hasta Bakıcılar her gün hastalara yaptığı bakım uygulamalarından bazıları şöyledir;

 

Yatak içi pozisyon vererek hastanın yatak yarası oluşmasını önlenir.

• Felçli bir hasta vücudunda birçok fonksiyon kaybı oluşur ve bunları geri kazanabilmesi adına hastaya çene, kol, el ve bacak egzersizleri sürekli olarak yaptırılır.

• Hastanın beslenmesine son derece özen gösterili ve besin değeri yüksek mamalarla  ile beslenmesi sağlanır.

• Her 2 günde bir olmak üzere vücut banyosu yaptırılır.

 

 

Felçli hasta bakımında temel amaç önce zarar vermemek sonra yarar sağlamak olmalıdır. Felçli hastalarda en sık görülen komplikasyon enfeksiyon olduğu için vücut temizliği, ayak, saç, göz, ağız, genital bölge ve makat bakımlarını yaparak hastayı olası tehlikeden korumayı amaçlar.

 

Felçli hastanın bakımında tedavinin sürdürülmesi için temel olan kurumumuz branşları

Nöroloji

Dahiliye

Fizik tedavi ve Rehabilitasyon

Psikiyatri

Felçli hastanın tedavisi komplike ve bir çok branşın desteğini almak gerekmektedir. Bu hastalıkta pek çok komplikasyon yaşandığı için zaman zaman  yukarıda yazdıklarım  haricindeki branşlarda ihtiyaç duyulmaktadır.